Tarihçe

GÜVEN İŞ MOTOR YENİLEME, 1993 yılında Alim ÖZGÜN tarafından kurulmuştur. İşletmemiz 3 adet servis aracı ve 10 adet kalifiye personeli ile motor yenileme ve silindir kapak revizyon sektöründe hizmet vermektedir. Kuruluşundan itibaren hızlı bir ivme kaydederek hizmet verdiği tamirhane ve özel servislerin yanı sıra Türk Otomotiv sektöründeki bir çok markanın yetkili servislerini, kamu kurum ve kuruluşlarını, taşımacılık ve inşaat şirketleri, hazır beton-hafriyat firmalarının şantiyelerini de dâhil ederek geniş bir kitleye hitap etmeye başlamıştır.

Araç bakım servislerinin, taşeronlara yaptırdığı işlemler arasında maliyet yükü ve riski en yüksek işlem, motor yenilemedir. Servis işçiliklerinde garanti süresinin 2-6 yıl olduğu günümüzde motor yenileme işlemlerinde yaşanan bilinçsizlikler, düşük kalitede motor revizyonlarına sebep olmakta, yaşanan problemler para ve zaman kaybına, müşteri memnuniyetsizliğine ve üretici firmanın imajının zedelenmesine yol açmaktadır. Büyük bir hızla gelişen teknoloji ve buna paralel olarak kendini sürekli yenileyen otomotiv sektörü, alanında uzman ve profesyonel sektör elemanı ve firmalarla çalışma ihtiyacı hissetmektedir.

Bundan dolayı işletmemiz 2004 yılından itibaren TSE 11954 standartlarına paralel gelişmelerle günümüz teknolojisinin takipçisi olarak makine ve ekipman parkurunu genişletmiş, kendini yenileyerek, motor ve silindir kapak revizyonu konusunda TOPLAM KALİTE’nin artırılması yoluna gitmiştir.

2004 Yılı Temmuz ayı itibari ile EBC GRUP öncülüğündeki projelere katılarak vizyonumuzu ve yaptığımız yeniliklerle de sektördeki yerimizi farklı bir noktaya çektik. İşletmemize TS 11954 HİZMET YERİ YETERLİLİK BELGESİ alarak grup misyonumuza uygun teknik, fiziki ve idari standartları yakalamayı hedefledik. Çalışan personelimiz temel ve teknik konularda eğitime tabi tutularak alınan bu eğitimler sertifikalar ile de belgelenmekte ve GMY Servis sisteminin vazgeçilmez unsuru olan periyodik eğitimlere ilgili personellerin sürekli katılımı sağlanmaktadır.

Türk otomotiv sektöründeki ANA ÜRETİCİ FİRMA’lar olan FIAT TOFAŞ, IVECO, FORD OTOSAN ile diğer markalar olan KIA, MAN, NİSSAN, TATA, OPEL, CHEVROLET, DFM, HYUNDAI, SUBARU, KARSAN, SKODA, MERCEDES BENZ, RENAULT TRUCKS, SIF-JCB markaları ile yapılan anlaşmalar doğrultusunda tercih edilmekte ve ilimizdeki yetkili servislerine motor ve silindir kapak revizyonları konusunda hizmet vermekteyiz

2006 Yılı Temmuz ayında grup çalışmalarımız sonucunda Türkiye’nin en iyi 32 Motor Yenileme firmasının birlikteliğinde GMY (GELİŞMİŞ MOTOR YENİLEMECİLER) ismi ile motor yenileme sektöründe bir servis konsepti markası oluşturuldu.2007 yılı içerisinde KALİTE YÖNETİM SİSTEMİ olan uluslar arası ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi sertifikası ile de kalitemizi tescilledik. Sektördeki teknoloji ve yeniliklerin takipçisi olarak hizmetlerimizi siz seçkin kitlemize sunmaya devam edeceğiz.